Mały archeolog

11 marca, w grupie 4-latków (Krasnalach) odbyły się niecodzienne zajęcia. W tym dniu zajęcia prowadziła dr  Alicja Drozd – Lipińska z Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a prywatnie mama Tymka. Pani Alicja opowiedziała dzieciom na czym polega praca archeologa i antropologa. Podczas tych zajęć dzieci mogły zobaczyć, a także dotknąć specjalnie przygotowane eksponaty – prawdziwe kości dinozaurów, a także poznać budowę człowieka.  Zajęcia prowadzone w formie rozmowy bardzo  zaangażowały dzieci do aktywnego udziału. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały specjalne, archeologiczne zadanie – „wykopać” szkielet dinozaura.  „Wykopaliska” dinozaurów nadal trwają. :)