Zajęcia w okresie zdalnego nauczania

Fotoram.io 9

"Drodzy Rodzice,
Zgodnie z rozporządzeniem MEN do 10 kwietnia zadania przedszkola będą realizowane z zastosowaniem kształcenia na odległość - nauczyciele wysyłają na e-maila przygotowane karty pracy, zabawy, piosenki, prace plastyczne zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
Dziękujemy za Państwa zrozumienie, zaangażowanie i chęć współpracy oraz przesyłanie zdjęć prac naszych wspaniałych przedszkolaków.
Zachęcamy do śledzenia e-maili :-)

Jak rozmawiać o koronawirusie?

Wirus-w-koronie-1

Drodzy Rodzice,
Obecny czas jest trudny zarówno dla nas dorosłych, jak również dla dzieci. Na pewno każdego dnia otrzymują Państwo liczne pytania od swoich pociech: co to jest koronawirus, co może nam zrobić lub kiedy znowu pójdziemy do przedszkola? Chcąc pomóc w udzieleniu odpowiedzi na te wszystkie pytania proponujemy krótki filmik do obejrzenia, który znajdą Państwo pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM .
Zachęcamy również do ściągnięcia darmowej książeczki - bajeczki o Koronawirusie pt: ,,Masz tę moc", w której zawarte są odpowiedzi na wszystkie nurtujące dzieci pytania: https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/fileadmin/user_upload/pdf/Koronawirus.pdf
A oto krótki wierszyk, przybliżający dzieciom temat Koronawirusa
(Natalia Maziarz, pedagog przedszkolny)

Zabawy w domu - ćwiczenia logopedyczne

Fotoram.io 8

Przdstawiamy Państwu kolejną propozycję zabawy, zaproponowaną przez naszą logopedę i wychowawcę grupy "Krasnale" p. Sylwię Rutynowską. Tym razem połączenie ćwiczeń logopedycznych oddechowych z eksperymentem.
Co potrzebujemy:
Cukier (1 łyżeczka)
Szklanka z wodą
Płyn do naczyń (2 łyżeczki)
Słomka
Łyżeczka
Do wody wsypujemy 1 łyżeczkę cukru. Dodajemy 2 łyżeczki płynu do naczyń. Mieszamy. Zwilżamy stół powstałym płynem i dmuchamy bańki.
Miłej i przyjemnej zabawy życzy ciocia logopeda.

Konkurs "Wielkanocna pisanka"

tapeta-w-zielone-deski-g56442

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w domu?

Fotoram.io 7

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w domu?
Zabawa galaretką – to pomysł na twórcze spędzenie czasu dla maluchów i starszaków. Prosta w wykonaniu, kolorowa, pachnąca i jadalna, a także stymulująca wiele zmysłów: wzrok, węch, dotyk, propriocepcję i smak. Dzięki galaretce możemy ćwiczyć małe rączki poprzez rozgniatanie, ściskanie, mieszanie itp. Krojąc galaretkę nożykiem lub wyjmując z niej zatopione elementy, trenujemy też motorykę małą, chwyt pęsetkowy i koordynację wzrokowo-ruchową.
Galaretkę należy przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu (wersja wegańska – zamiast tradycyjnej galaretki należy użyć agar-agar). Następnie wlewamy ją do dowolnych pojemników i zatapiamy w niej różne skarby do wydobycia. Pojemniki z galaretką wkładamy do lodówki i pozostawiamy do stężenia na kilka godzin.
Wersja dla maluszków – ukryte w galaretce owoce, np. borówki, maliny, truskawki, porzeczki.
Wersja dla starszaków – ukryte małe przedmioty, np. kamyki, muszelki, brokat, klocki lub inne sensoskarby, które każdy przedszkolak uwielbia gromadzić.
Kolorowej zabawy!
Zachęcamy do przesyłania zdjęć z kreatywnych zabaw naszych przedszkolaków.
SensoZabawę poleca Jolanta Czerwińska-Afeltowicz,
(w naszym przedszkolu prowadzi zajęcia plastyczne i Sensoplastykę®)