ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU AKADEMICKIM

W Przedszkolu Akademickim program nauczania języka łączy kilka metod nauczania:

-Total Physical Ressponse (TPR): nauczanie języka przez ruch, metoda reagowania całym ciałem opracowana przez dr. Jamesa Ashera porównywalna z uczeniem się przez dziecko języka ojczystego

-Language immersion: metoda polega na uczeniu dzieci różnych obszarów dydaktycznych w j.angielskim (matematyka, przyroda)

-komunikacja z innymi krajami: w ramach projektu „Say Hello to the world” dzieci kontaktują się przez Skypa ze swoimi kolegami w całej Europie

-poznajemy kulturę anglosaską- w ramach projektu „ Customs and traditions” przybliżanie dzieciom kultury i zwyczajów krajów anglosaskich

-storytime: czytanie bajek w j.angielskim w przytulnej poduchowej atmosferze

-Super Simple Learning-Metoda Super Simple Learning polega na nauczaniu języka angielskiego przez muzykę, śpiew i zabawy ruchowe. Została opracowana w Japonii (2005) przez nauczycieli języka angielskiego z Kanady i USA. Tej skutecznej metodzie zaufało miliony rodziców i nauczycieli na całym świecie.

-wykorzystanie najnowszych technologii podczas nauki –wykorzystanie tablic interaktywnych, prezentacji multimedialnych oraz gier językowych

-stała współpraca z wydawnictwem Macmillan oraz Pearson oraz wykorzystanie programu nauczania języka angielskiego zgodnego z Podstawą programową wychowania przedszkolnego Magdaleny Appel, Joanny Zarańskiej oraz Ewy Piotrowskiej z dnia 14 lutego 2017 r.

-stała współpraca z Oxford School - najstarszej grupie oferujemy zajęcia z Native speakerem.