Zajęcia rozwijające zainteresowania:

KUCHCIKOWO

Kuchcikowo to miejsce, gdzie mali kucharze i kuchareczki odkrywają swoje kulinarne pasje przygotowując smaczne i zdrowe potrawy: sałatki owocowe, desery, przekąski. Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych. Na podstawie prostych i bezpiecznych w przygotowaniu przepisów kulinarnych uczymy najmłodszych, jak zdrowo i smacznie przygotować posiłek, dobrze się przy tym bawiąc. Zajęcia dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne zabawy wspomagają rozwój intelektualny dziecka, rozwijają mowę oraz sprawność manualną i precyzję ruchów Jest to doskonałe miejsce, gdzie „Tadek Niejadek” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie, przekonuje się, że warto zarówno zrobić, jak i zjeść !!!

MALI ODKRYWCY - eksperymenty i doświadczenia przedszkolaków

KUŹNIA PLASTYCZNA

Twórczość plastyczna odgrywa istotna rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Wychodząc na przeciw potrzebom dzieci w naszym przedszkolu w ramach Kuźni Talentów stworzyliśmy Kącik Artysty. Raz w miesiącu dzieci wykonują ponadprogramową pracę plastyczną, która ma na celu pobudzić wyobraźnię i rozwinąć kreatywność. Kącik artysty zakłada głównie tworzenie prac przestrzennych, z wykorzystaniem materiałów wtórnych.